פתרונות הנגשה

שמי נפתלי סדן ואני מנהל ומוביל את חברת סמארט דור סיסטמס  SDS Int’l

יצרנית מערכת הנעילה החכמה LOCK8200    

פיתוח המערכת שלנו היה תוצאה של צורך שהיה לזאב, אחד השותפים שאביו חלה בפרקינסון ולא הצליח לחבר את היד האוחזת במפתח עם חריץ המפתח בדלת. זאב בתושייתו השתמש במנוע קטן מפרויקט טילים לבנות התקן מיוחד לאביו וכך הכל התחיל…

לפני שנים אחדות התראיינתי בתוכנית ג’יגה ב’ על חידושים בתחום הנעילה . זה היה כשהיינו בתחילת הדרך  של הפצת מערכת הנעילה חדשה שלנו, LOCK8200 . מייד לאחר מכן , עוד בדרכי מהאולפן קיבלתי טלפון מלקוח בקריית ארבע שביקש מייד להתקין מערכת נעילה חכמה בכניסה לביתו. הצורך המיידי שלו היה חדש לי וזה סיפורו: “בתי, נעמה (שם בדוי) בת 17, וניידת בכסא גלגלים. היא תלמידה מצטיינת, לוקחת חלק בכל פעילויות תנועת הנוער בני עקיבא ואפילו בתחבורה הציבורית יש הנגשה שמאפשרת לה תנועה. רק כשנעמה מגיעה הביתה, היא חייבת שמישהו ימתין לה כי התמרונים לפתיחת דלת מאוד מורכבים. ” זה הקושי שהובא בפני, ועל קושי זה ביקש אמנון (שם בדוי) מנכ”ל חברת בניה להתגבר לפחות בכך שניתן לפתוח הדלת ללא מפתח ובדחיפה להיכנס באופן עצמאי. הרצון היה לאפשר עצמאות שמגיעה לנערה מתבגרת בת 17.

להתקנה זו הגעתי באופן אישי. קשה לתאר את השמחה על פני הילדה לאחר שהצליחה בקלות יחסית להיכנס לביתה. אך עדיין נדרשו תמרוני כיסא ע”י הדלת כדי לדחוף את הדל וכדי לטרוק את הדלת לאחר המעבר בה. התמרונים בדך כלל מסתיימים במכות וסימנים על המרפקים במפגש המרפק עם המשקוף.

מייד נרתמנו גם לפתרון בעיית “המרפק הכחול” …

הוספנו למערכת הנעילה זרוע אלקטרונית שתפעל בתיאום עם פעולה הפתיחה מהנעילה וכך נעמה יכולה כעת להפעיל את הדלת לפתיחה מנעילה ופתיחת כל הדלת באמצעות אפליקציה נוחה  (או שלט מונגש ע”פ הצורך) להסיע את הכיסא כבכביש מהיר לתוך ביתה והדלת תיטר ותינעל מעצמה ללא כל תמרונים ע”י הדלת

יש בארץ ובעולם כ 1% , נכי גפיים עם צרכי הנגשה מיוחדים . מערכת הנעילה LOCK8200  עם זרוע, היא פתרון הנגשה ייחודי בתחום.

בחלל הבית רבים פתרונות ההנגשה, החל מהרחבת פתחים , הנמכת משטחי שיש, מעקות ומעלונים. אבל המפגש הראשון בכל בית הוא דווקא בדלת הכניסה. הזרוע האלקטרונית תפתח את הדלת לזמו שהוגדר מראש , בד”כ כ 30 שניות לפני שתיטרק ותינעל. בסגירת הדל אם יש מכשול בדרכה אפילו במשקל של 1 ק”ג בודד, הדלת תשוב ותיפתח. ניתן להוסיף חיישני תנועה להבטיח פתיחה רצופה לכל זמן . בהפסקת חשמל הזרוע מנוטרלת ותפעל כדלת רגילה אך מערכת הנעילה לעומת זאת תמשיך לפעול גם בהפסקות חשמל ארוכות מאוד ללא כל הפרעה. המערכת משרתת בנוחיות את כל בני הבית כמערכת נעילה ללא מפתח ומקנה ביטחון רב יותר לכל בני הבית עם או בלי צרכי הנגשה.

לכל המכלול קיימים תקנים בינלאומיים מתאימים . מערכת הנעילה LOCK8200  מפותחת ומיוצרת ע”י בוגרי תעשיות ביטחוניות כאן בארץ ובהרכבת חלק מהמכלולים המכניים משתתפת עמותת “השווים”  בקרית ביאליק ובעלי אתגרים מיוחדים.

ניתן לקבל מימון של עד 90% ממשרדי הבריאות והשיכון לאחר תהליך מול יועצי הנגשה/ רפוי בעיסוק בקופות.

מי אנחנו

החזון שלנו הוא לסייע לארגונים ואנשים להבטיח שהדלתות החשובות שלהם יהיו נעולות ובטוחות, באמצעות מערכות הנעילה החכמות שלנו הנתמכות במערכת ניהול מבוססת ענן.

מערכות החברה מותאמות לכל דלת ומנעול – לבתים פרטיים ודירות, משרדים, מחסנים, בתי מלון, ארגונים ואף למוסדות ברמת אבטחה גבוהה.

מי אנחנוהחברה נוסדה בשנת 1997 וצברה ניסיון רב בתחום מערכות הנעילה האלקטרו-מכניות. לחברה מוניטין רב וניסיון בעבודה עם המגזר הביטחוני, אשר שוב ושוב בוחר בפתרונות החברה לפרויקטים שהשתיקה יפה להם.

יזמי החברה ומנהליה צברו ניסיון רב בתחום הביטחוני וחלקם אף זכו בפרסים על פיתוחים ביטחוניים שהובילו.

Scroll to top